top of page
bunia popr.jpg

KIM JESTEM?

 Pracuję zawodowo głosem, więc wiem jak ważne jest, aby dobrze brzmiał, był pozbawiony wad, zniekształceń i tremy.  Wiem również jak ważny jest głos w kreowaniu własnego wizerunku, jak jego brzmienie wpływa na słuchaczy we wszelkich wystąpieniach publicznych.   

    Nazywam się Iwonna Łękawa i jestem od ponad 30 lat dziennikarką telewizyjną. Zrealizowałam setki wywiadów, programów, które również prowadziłam będąc „na żywo” na wizji. Przez wiele lat prowadziłam „Soboty w 2”, w Programie 2 TVP. Zrealizowałam setki programów telewizyjnych z udziałem największych twórców kina i teatru.

To m.in. „Zbliżenia, czyli to i owo o filmie”, „Kinoteka polska”, „Hollyłódzki gwiazdozbiór”, „Studia Camerimage”, „Portrety artystów”. Odpytałam przed kamerą tysiące sław – artystów polskich i zagranicznych.

Byli wśród nich m.in. Roman Polański, Wojciech Has, Andrzej Wajda, Volker Schlondorff, Krzysztof Penderecki, Jerzy Skolimowski, Vittorio Storaro, Charlize Theron, Michael Cimino, Jerzy Stuhr, Franciszek Pieczka,  Piotr Fronczewski, Jan i Juliusz Machulscy, Krzysztof Kieślowski, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Willem Dafoe, Agnieszka Holland, Witold Sobociński, David Lynch, Alain Parker, Jan Englert, Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz, Wojciech Pszoniak, Zbigniew Zamachowski, Grażyna Szapołowska, Szewach Weiss, Claudia Cardinale

itd., itd…….

Przez kilka lat byłam także kierownikiem Działu Artystycznego, a potem szefem programowym TVP Łódź.
       
Jestem też pedagogiem i logopedą.    
 
Do grona moich uczniów zaliczają się m.in. dziennikarze obecnie pracujący

na wizji w wielu stacjach telewizyjnych, którzy studiowali podyplomowo

w łódzkiej Szkole Filmowej ( PWSFTViT).

Prowadzę indywidualne i grupowe treningi oraz szkolenia logopedyczne,

a także zajęcia, których celem jest kreowanie wizerunku i przygotowanie do wystąpień publicznych.

Aktualnie m.in. pracuję jako logopeda w Autorskich Warsztatach Dubbingowych Katarzyny Łaskiej.

Skontaktuj się ze mną
bottom of page